Kategorie
ASC group - vše pro firmy - drogerie, papírové a průmyslové utěrky, ručníky (https://www.mydla.cz/)

Nůž SANTOKU DMS 178 mm CATLER profi z damascénské ocele

«
DOPORUČUJEME
Nůž SANTOKU DMS 178 mm CATLER profi z damascénské ocele
kód zboží: 40150541546
EAN: 8590669262380
DPH: 21%
bez DPH: 3 010,00
s DPH: 3 645,00
dostupnost: 3 až 10 dnů
PŘIDAT K POROVNÁNÍ DOTAZ KE ZBOŽÍ
+ ks
-

Součástí výbavy každé domácí i profesionální kuchyně by měly být kvalitní nože, které maximálně usnadní přípravu pokrmů. Catler DMS 178 je díky svému provedení jedním z nich. Japonský nůž Santoku je určený především pro asijskou kuchyni a pyšní se svým multifunkčním využitím. S jeho pomocí precizně nakrájíte, nadrtíte i nasekáte maso, zeleninu i ryby. O to se postará mohutná a velmi ostrá čepel se speciálními malými prohlubněmi a jeho komfortní používání umožní ergonomická rukojeť vyrobená ze dřeva. Catler DMS 178 se stane vaším nepostradatelným pomocníkem při vaření.

Klíčové vlastnosti kuchyňského nože Catler DMS 178

  • Vysoce kvalitní japonský nůž Santoku
  • Vhodný do domácí i profesionální kuchyně
  • Pro krájení, drcení i sekání zeleniny, masa i ryb
  • Nůž Catler s mohutnou a velmi ostrou čepelí
  • Ergonomická rukojeť pro komfortní používání
  • Barevné provedení: hnědo-stříbrné

Délka čepele: 17,8 cm

Délka nože: 31,3 cm

ZÁKLADNÍ POPIS Dnes se damascénská ocel dělí na „litou“ a „svářkovou“. Litý damašek vznikal roztavením oceli v malých hliněných kelímcích a následným přidáváním různých příměsí podle receptury kováře. Naproti tomu je svářkový damašek vrstvený, tvořený nejméně dvěma druhy ocelí nebo ocele a jiného kovu. Používá se měkká pružná ocel v kombinaci s tvrdou vysokouhlíkovou ocelí v desítkách až stovkách vrstev. Geniální a dosud nepřekonaná technologie proslulých japonských kovářů, uměla spojit pružnou a tvrdou ocel tak, aby se snoubily jejich jedinečné vlastnosti v unikátní dílo samurajských mečů. 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Nože serie DMS jsou vyrobeny svářkovou technologií v 67 vrstvách, sloučili měkkou ocel VG2 a tvrdou ocel VG10. Díky tomu získali skvělé vlastnosti – extrémní tvrdost, pružnost a dlouhou životnost. Dodavatelem materiálu pro naše nože je japonská ocelárna TAKEFU. Rukojetě nožů jsou vyrobeny z javorového dřeva a jsou upraveny metodou KEBONY. Tato technologie, vyvinutá v Norsku, je patentovaný proces, který bez škodlivých látek a toxinů, zesiluje buněčnou strukturu použitého javoru a zdůrazní nejen prvotřídní vlastnosti tvrdého dřeva, ale i bohatou hnědou barvu.