Kategorie
ASC group - vše pro firmy - drogerie, papírové a průmyslové utěrky, ručníky (https://www.mydla.cz/)

BÍLÝ OCET na úklid 1l 10%

«
BÍLÝ OCET na úklid 1l 10%
kód zboží: 00304500088
EAN: 8594180910249
DPH: 21%
bez DPH: 56,00
s DPH: 68,00
dostupnost: skladem > 20 ks
PŘIDAT K POROVNÁNÍ DOTAZ KE ZBOŽÍ
+ ks
-

Bílý ocet na úklid 1l Nepostradatelný pomocník každé ekologické domácnosti nebo firmy. Bílý ocet je univerzální ekologický přípravek šetrný k životnímu prostředí a pořídíte ho téměř "za pusu". Jeho všestranné účinky znaly už naše babičky. Bez problému s ním vysmejčíte celou domácnost. Odmastí zaneřáděnou digestoř a poradí si s vodním kamenem v trubkách i pračce. Bílý ocet  je ideální náhrada téměř všech chemických čistidel.   Jedná se o ocet kvasný lihový, který známe z našich kuchyní, jenom není barvený karamelem a ochucený estragonem. Bílý ocet je také koncentrovanější než klasický, obsahuje 10 % kyseliny octové.  Na úklid je ideální použití octového roztoku v poměru 1:1 ocet a voda. Při větším znečištění můžeme nechat neředěný. Jeho využití je velmi pestré, od kuchyně přes koupelnu až po čištění oken, jako ocet do myčky nebo do  pračky. Skvěle funguje na vodní kámen. Bílý ocet slouží nejen na úklid, ale také jako dezinfekce.  Nepostradatelný pomocník každé ekologické domácnosti. Bílý ocet je univerzální ekologický přípravek šetrný k životnímu prostředí a pořídíte ho téměř "za pusu". Jeho všestranné účinky znaly už naše babičky. Bez problému s ním vysmejčíte celou domácnost. Odmastí zaneřáděnou digestoř a poradí si s vodním kamenem v trubkách i pračce. Bílý ocet  je ideální náhrada téměř všech chemických čistidel. Klíčové vlastnosti a použití: - ocet je bez přidaného karamelu - čištěnou věc neobarví a nezanechá žádné fleky - použivá se k čištění kachliček, umyvadel, wc, dřezů apod. (v kombinaci se sodou) - likviduje pachy - odstraňuje vodní kámen z pračky, myčky, varné konvice… - dnes to legislativa EU nepovoluje, ale naše babičky jej běžně používaly na hubení plevele, k dezinfekci ovoce a zeleniny, ošetření drobných ran a oděrků i proti černým plísním na stěnách   Více než 30 rad a tipů jak na eko úklid najdete v Lexikonu pro velký úklid Složení: ocet kvasný lihový 10% Balení: 1 litr Dostupné balení: 1 ltr | 5 ltr | 10 ltr nebo dle domluvy i větší Legislativní oznámení: Dráždí kůži. Způsobuje vážné podráždění očí. Může způsobit podráždění dýchacích cest. Uhovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné brýle. Po manipulaci důkladně omyjte ruce. Nevdechujte prach/dým/ plyn/mlhu/páry/aerosoly. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachován přetrvává-li podráždění očí: vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Odstraňte obsah/obal ve sběrně nebezpečného odpadu. Produkt není určen pro potravinářské účely a k přímé spotřebě. Skladujte za běžných podmínek v uzavřené nádobě.   

Bílý ocet použití? Bílý ocet je vynikající přírodní čisticí prostředek, který je bezpečný a účinný pro mnoho domácích úkolů. Je to skvělá alternativa k chemickým čisticím prostředkům, které mohou být škodlivé pro životní prostředí a vaše zdraví. 1. Čištění koupelny: Bílý ocet je skvělý na odstranění vodního kamene a vodních skvrn. Můžete ho použít na čištění sprchových dveří, vany a kohoutků. Stačí smíchat rovné díly octa a vody do spreje a aplikovat na postižené oblasti. Nechte působit několik minut, poté otřete suchým hadříkem. 2. Čištění oken a zrcadel: Bílý ocet může být také použit na čištění oken a zrcadel bez pruhů. Smíchejte rovné díly octa a vody a aplikujte roztok na sklo pomocí rozprašovače. Pak otřete papírovým ručníkem nebo novinami pro bezproužový lesk. 3. Odstraňování pachů: Bílý ocet je skvělý na odstraňování nepříjemných pachů. Můžete ho použít k odstranění zápachu z lednice, odpadkového koše nebo pračky. Stačí postříkat postiženou oblast roztokem octa a vody a nechat působit. 4. Čištění podlahy: Bílý ocet může být použit na čištění většiny typů podlah, včetně dřevěných, keramických a vinylových. Smíchejte půl šálku octa s litrem teplé vody a utřete podlahu. Ocet působí jako dezinfekční prostředek a odstraňuje špínu a mastnotu. 5. Čištění kuchyňských spotřebičů a pračky: Bílý ocet může být použit na čištění a odstraňování vodního kamene z kávovaru, myčky na nádobí, rychlovarné konvice a dalších spotřebičů. Stačí napustit spotřebič roztokem octa a vody a nechat působit, pak opláchnout teplou vodou. 6. Odstraňování skvrn: Bílý ocet může být použit na odstraňování různých typů skvrn, včetně kávy, vína, potu a inkoustu. Stačí namočit skvrnu do roztoku octa a vody a nechat působit, pak opláchnout. Při použití bílého octa na úklid je důležité si uvědomit, že by neměl být používán na mramor nebo jiné kyselinami citlivé povrchy, protože by je mohl poškodit. Rovněž se nedoporučuje používat ho na elektronických zařízeních. Závěrem, bílý ocet je univerzální, ekologický a cenově dostupný čisticí prostředek, který může být použit po celém domě. 

Co ničí ocet?  Bílý ocet je skvělý na úklid, protože je přirozeně antibakteriální a je schopen zničit mnoho typů bakterií a virů. Může také pomoci odstraňovat vodní skvrny a usazeniny z vápence. Nicméně ocet může poškodit některé typy materiálů. Na tyto povrchy bílý ocet nepoužívejte #1 Mramor a přírodní kámen: Ocet může způsobit, že mramor a přírodní kámen budou vypadat matně nebo poškrabaně. Místo toho použijte speciální čistící prostředky určené pro tyto typy povrchů. #2 Dřevo: Ocet může také poškodit dřevěné povrchy, zejména ty, které nejsou správně ošetřené. #3 Elektronické přístroje: Nikdy nepoužívejte ocet k čištění elektronických přístrojů, protože může způsobit škody. #4 Železo a ocel: Ocet může způsobit korozi na železných a ocelových površích, takže by se neměl používat na nábytek nebo nástroje z těchto materiálů. #5 Textilie: Ačkoli ocet může být účinný při odstraňování skvrn, může také způsobit, že barvy zblednou, pokud je používán příliš často nebo v příliš velké koncentraci hodně nad 10%.